رویکرد آموزشی ما

  • زبان یک شبکه ی درهم تنیده است. شبکه‌ای یکپارچه شامل آوا، ساختار، کلمه،فرم،معنا و …
  • یادگیری یک امر درونی و فردی است. یادگیری هر فرد بستگی به عوامل مختلف مانند نوع هوش غالب فرد ( هوش منطقی،کلامی،برون فردی و… )، تجربه های گذشته، محیط رشد و …دارد. در نهایت باید گفت یادگیری هر فرد متناسب با خود او اتفاق می افتد. به عبارت دیگر با توجه به فردیت انسان ها و … می توان گفت دانش انتقال دادنی و یاد دادنی نیست بلکه هرکسی آن را متناسب با خود در ذهن خود می سازد و تجربه های گذشته نقش مهمی در یادگیری ایفا می کند.
  • معنا داری یکی دیگر از اصول یادگیری است که متاسفانه مثل خیلی از اصول اولیه یادگیری در جامعه آموزشی ما نادیده گرفته شده است. طبیعتا یادگیری وقتی اتفاق می افتد که فرد آنچه می خواهد یاد بگیرد را بفهمد. این اصل، بسیار ساده و بدیهی به نظر می آید اما متاسفانه همانطور که مشاهده می کنیم عمده ی آموزش در مراکز آموزشی، بدون فهم و بر اساس تمرین ، تکرار و حفظ کردن اتفاق می‌افتد.
  • انگیزه ی درونی یکی از مهمترین عوامل یادگیری است. انگیزه ی درونی یعنی تصمیم یادگیرنده برای کشف، فهم و نهایتا یادگیری، این اصل با معنا داری ارتباطی مستقیم دارد. کسی که علت و مسیر درست یادگیری را متوجه می شود. لذت و سختی یادگیری را باهم می چشد و از آن برای یادگیری و تجربه های بعدی استفاده می کند.
  • با توجه به نکاتی که بیان شد باید گفت که ما در این سایت تلاش می کنیم که با ایجاد یک جامعه ی طبیعی زبانی، محیطی غنی را برای مخاطب و یادگیرندگان زبان فراهم کنیم (امکانی که متاسفانه در کشور ما وجود ندارد) . محیطی غنی شامل محتواهای مختلف و متناسب با علایق افراد، محیطی برای گفت و گو، بیان ،خلق و …

    ما اعتقاد داریم که نقش مربی، استاد و … باید نقش تسهیلگری باشد. تسهیلگری به معنای ایجاد شرایط، همراهی و رفع سوالات، مسایل و سردرگمی‌های یادگیرنده در مسیر یادگیری است.

 در اربیتاس زبان‌آموزان از طریق این مسیرها میتوانند به تجربه و یادگیری زبان انگلیسی بپردازند : 

مسیر اول : این مسیر مناسب افرادیست که تمایل دارند تنها از کتابخانه محتوا استفاده کنند.این بخش برای تمامی مخاطبین سایت رایگان می‌باشد. در این بخش زبان‌آموز بعد از تکمیل فرم ثبت نام و عضویت در پلن مربوط میتواند از طریق کتابخانه محتواهای چندرسانه‌ای به تجربه و یادگیری زبان انگلیسی به صورت خود-خوان بپردازد.این مطالب در سطوح و محتواهای مختلف دسته‌بندی شده است و کاربر اختیار دارد با توجه به شناختی که از خود دارد از بین مطالب موجود محتوای مناسب شرایط و روحیات خود را انتخاب نماید. در صورت احساس نیاز یادگیرنده می‌تواند برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر  از طریق صفحه دریافت وقت مشاوره و رفع اشکال که به این منظور ایجاد شده است اقدام نماید.در این بخش برخی دسترسی‌های کاربر به منابع و ابزار آموزشی سایت محدود می‌باشد.

مسیر دوم : در این مسیر زبان‌آموز بعد از تکمیل فرم ثبت نام و دریافت مشاوره ، دوره مناسب شرایط خود را انتخاب و در آن ثبت‌نام می‌نماید . بعد از ثبت نام در دوره زبان‌آموزان با توجه به پلن انتخابی خود به ابزارها و فضاهای متناسب سامانه دسترسی خواهند داشت.جزئیات هر برنامه در صفحه مربوط به تشریح توضیح داده شده است.

برای استفاده از امکانات سایت و آشنایی با شیوه‌ی آموزشی ما میتوانید از لینکهای زیر استفاده نمایید ، در ادامه لینکهای دیگر فضاهای سایت برای سهولت دسترسی کاربران فراهم آورده شده است.

اسکرول به بالا